The Daredevil Christopher Wright
Det må ha vært rundt 2006. Jeg hadde en ikke så alfor seriøs musikkblogg hvor jeg stort sett skrev om hvilke plater jeg hadde kjøpt, hvilke konserter jeg hadde vært på og av og til skrev jeg også om ny musikk jeg hadde oppdaget. En av disse nyoppdagelsene var The Daredevil Christopher Wright, en indie folk-trio fra Eau Claire, Wisconsin, USA.

Jeg husker at siden EPen deres ikke var tilgjengelig online (iallfall ikke utenfor USA) så sendte jeg dem en mail hvor jeg spurte om det var mulig å få kjøpt EPen på en eller annen måte. Tror det var Jesse som svarte med (jeg har fortsatt det håndskrevne brevet han sendte meg) og han skulle selvsagt hjelpe meg. Han opprettet til og med en PayPal-konto siden vi ikke visste om en bedre måte for å overføre penger på uten å betale altfor mye i gebyrer. Et par uker senere dukket det opp ikke bare én, men to EPer i posten!
Antar at de må ha blitt fascinert av at en nordmann kontakter dem for å kjøpe plata deres, for samtidig som jeg sendte dem den første mailen så oppdaget de innlegget i bloggen min (de fleste band googler vel seg selv? Eventuelt så googlet de meg, det er jeg ikke sikker på) og skrev om deres “Norwegian fan” på hjemmesiden sin og linket til meg. Tøft gjort!
Nå er både min gamle blog og The Daredevil Christopher Wrights hjemmeside borte, men banden eksisterer fortsatt og har sluppet en ny EP, som har fått tittelen The East Coast EP. Må innrømme at jeg bare har fått hørt tittelsporet fra den og stilen er noe forandret (evolusjon er bra!) så låter det fortsatt meget fint!
Hvis The Daredevil Christopher Wright er ukjent for deg så besøk dem på myspace (Head On My Shoulders er fantastisk!).


3 Responses to “The Daredevil Christopher Wright”
So great to see your entry! Your early interest really encouraged the guys. It’s fun to imagine a Scandinavian tour; they’ve got contacts (and family) in Norway and Finland and Jesse studied in Sweden. (: Thanks for the great comments. B
A Scandinavian tour would be cool! I have no clue about how the tour circuit works (e.g. if the band will much money. Or any at all), but I could give you contact information about potential clubs to play in Oslo etc.. And drink beer with the band!
Very cool indeed! B
Leave a Reply